Program akcí ve Velkém sále Lucerny

Dnes je 23.10.2016


 
Vytisknout tento program


23.10.2016 18:00 

Samson 60

Koncert
Samson 60 Samson Lenk slaví 60 a přijde mu gratulovat spousta kamarádů...
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
380-780 Kč(www.samsonlenk.cz)

5.11.2016 19:00 

A Tribute to Freddie Mercury

Koncert
A Tribute to Freddie Mercury Freddie Mercury, jež je právem považován za jednoho z nejlepších rockových interpretů všech dob, má v letošním roce dvě významné jubilea. 24. listopadu uplyne 25 let od zákeřné smrti. Nebýt nemoci AIDS, 5. září by oslavil 70. narozeniny. Zároveň uběhlo letos 30 let od nejúspěšnějšího turné skupiny Queen - Magic tour 1986.

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara na východoafrickém ostrově Zanzibar. V devíti letech byl poslán do internátní školy v indickém Bombaji, kde se mu dostalo klasické britské, včetně výuky hry na klavír, což pozitivně ovlivnilo jeho hudební kariéru. První skupinu, založil se svými spolužáky ještě v Indii, jmenovala se The Hectics a spoluhráči mu vymysleli přezdívku, dle které ho zná celý svět, Freddie. Po osmi letech v Indii se rozhodl vrátit do Zanzibaru, dále studoval v klášterní škole. Vzhledem k politické situaci v Zanzibaru, se rodina v roce 1964 přestěhovala do Velké Británie.

V "normální" škole se Freddie necítil dobře, proto se v roce 1966 rozhodl pro studium na londýnské umělecké škole Ealling College of Art. Většinu času tráví se studentem Timem Staffelem, který v roce 1968 zakládá kapelu Smile, společně s Rogerem Taylorem a Brianem Mayem. Po slibném začátku se kapele nedaří a Freddie se nabídne, že by chtěl v kapele zpívat. Paradoxem je, že jediný, kdo nesouhlasil, byl Freddieho kamarád Tim Staffel, který ho s Brianem a Rogerem seznámil. Tim odchází, kapela mění název, Freddie prosazuje přes protesty Briana a Rogera, jméno Queen. Po delším hledání se ke kapele přidává baskytarista John Deacon. V tomto složení vydržela kapela až do Freddieho skonu, v roce 1991.

První tři alba skupiny byly hodně syrové. První album byl v tehdejším tisku označován jako propadák, album Queen II se však pomalu šplhal řebříčkem prodejnosti. Velký průlom neslo třetí album Sheer Heart Attack, které se v britské hitparádě, vyšplhalo na druhé místo. Následující album A Night At The Opera s hity jako ´39, LoveOof My Life, ale hlavně Bohemian Rhapsody již nikoho nenechává na pochybách, že z kapely Queen se stává celosvětový fenomén.

Následující alba A Day At The Races, New of The World nebo Jazz, nabízí plejádu hitů, jako například We Will Rock You, Bicycle Race, Somebody to Love, Don´t Stop Me Now a samozřejmě fenomenální We Are You Champions.

První kapitolu skupiny Queen, mapuje živé dvojalbum Live Killers,následuje The Game s hity Crazy Little Thing Called Love nebo Save Me, následuje filmový soundtrack Flash Gordon. Na albu Hot Space se poprvé podílí autorsky někdo jiný, než členové Queen. V megahitu Under Pressure, spojili síly s neméně slavným Davidem Bowiem.

Po úspěchu alba Hot Space si Queen dali téměř dvouletou pauzu. Brian May produkoval alba jiným skupinám, vydává své minialbum, Freddie natáčí v Německu své album Mr. Bad Guy

Po pauze začínají členové kapely experimentovat se zvuky, na albu The Works se objevují písně Rogera Taylora a Johna Deacona, které se stávají obrovskými hity. Svým odklonem od klasického roku, si písněmi Radio Ga Ga (Roger Taylor) a I Want to Break Free (John Deacon) si získali obrovské zástupy fanoušků, kteří do té doby o skupinu Queen, nezavadili...

V roce 1985 odehrávají Queen kromě jiného i dva monstrózní koncerty. Live Aid, koncert ve Wembley, který sledovalo v londýnském Wembley 72.000 diváků, u televizních obrazovek v šedesáti zemích světa, neuvěřitelné 2 miliardy lidí! Další koncert se konal v rámci festivalu Rock in Rio, na kterém aplaudovalo 250.000 nadšených fanoušků.

V roce 1986 vychází album King Of Magic, na kterém je také Who Wants To Live Forever, píseň k filmu Highlander, která se vyšplhala na absolutní vrchol většiny světových hitparád.

Freddie zpíval i žil naplno. V roce 1987 si odskočil od rocku k opeře, s operní divou Montserrat Caballé píseň Barcelona, podle které je pojmenováno celé album, vydané v roce 1988. Píseň byla vybrána jako hymna LOH V Barceloně v roce 1992, Freddie jí už naživo nezazpíval...

V roce 1989 vychází album Miracle, kritiky zatracované, v měřítku prodejnosti, album úspěšné.

V tomto období se už začínají objevovat spekulace o zdravotním stavu Freddieho Mercuryho. S vypětím sil ještě skládá a zpívá na albu Innuendo. Posledním singlem, vydaným za jeho života je The Show Must Go On. Freddieho stav byl už natolik vážný, že nebyl schopen natočit k písni klip, proto vznikl klip se sestřihem nejúspěšnějších momentů osmdesátých let.

23. listopadu Freddie Mercury veřejně oznamuje, že trpí nevyléčitelnou nemocí, AIDS, den poté, umírá.

Zpopelněn byl v londýnském krematoriu 27. listopadu. Veřejné rozloučení proběhlo 20. dubna 1992 na čtyřhodinovém koncertu na stadionu ve Wembley.

Freddie Mercury si během svých cest zamiloval švýcarské město Montreux. Nádherná příroda, jezero, učarovali nejen Freddiemu a celé skupině Queen, svá alba zde nahrávala nejedna rocková hvězda. na břehu jezera vznikla i slavná Smoke on The Water od Deep Purple. Mentreux se vepsalo jak do života skupiny Queen, tak do jejich tvorby. není proto divu, že právě v Montreux se nachází třímetrová socha Freddieho Mercuryho, jejíž autorkou je britská sochařka českého původu, Irena Sedlecká (od roku 1967 žijící ve Velké Británii). Každoročně se v den narozenin Freddieho Mercury, scházejí fanoušci z celého světa.

V letošním roce, v den nedožitých 70., narozenin tomu nebude jinak. Na setkání s fanoušky nebude samozřejmě chybět ani patron koncertu A TRIBUTE TO FREDDIE MERCURY, pan PETER FREESTONE, bývalý tajemník Freddieho Mercuryho.

Freddie Mercury si zamiloval Montreux, Peter Freestone si zamiloval Českou republiku. Člověk, který stál po boku Freedieho Mercuryho od roku 1979 do jeho smrti v roce 1991, žije již patnáct let v České republice.

Peter FREESTONE převzal záštitu nad koncertem, na kterém vystoupí české pěvecké hvězdy
DAVID KRAUS
KAMIL STŘIHAVKA
ALEŠ BRICHTA
VLADIMÍR HRON
BOHUŠ MATUŠ
DAVID ULIČNÍK
JAROSLAV BŘESKÝ
PRAGUE QUEEN
THE DROPS
WISHMASTERS


Na koncertě zazní všechny zásadní hity skupiny Queen v živém podání všech interpretů, za doprovodu skupiny PRAGUE QUEEN.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
599-1399 Kč 

11.11.2016 19:00 

Michel Winslow

Stand-up
Michel Winslow Fenomenální muž 10 000 hlasů Michael Winslow v listopadu vystoupí v Praze a Brně.
Michael Winslow, legendární seržant Larvelle “Motor Mouth” Jones z populární komediální řady Policejní akademie, hvězda stand-up comedy, se po dvou letech se svojí show vrací do Prahy a poprvé zavítá také do Brna!

Fenomenální muž 10 000 hlasů Michael Winslow v listopadu vystoupí v Praze a Brně
Michael Winslow, legendární seržant Larvelle “Motor Mouth” Jones z populární komediální řady Policejní akademie, hvězda stand-up comedy, se po dvou letech se svojí show vrací do Prahy a poprvé zavítá také do Brna!

Bravurní imitace, napodobování nejrůznějších zvuků, hudby, vyprávění zábavných příběhů i speciální verze závěrečné bojové scény ze Star Wars… to nejlepší z Michaelova mistrovství bude k vidění 9. listopadu v brněnském Sono Centru a 11. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny.

Díky mistrovství ve “vokální gymnastice” je Michael Winslow označován jako “human sound machine” nebo muž 10 000 hlasů. Role seržanta Larvella Jonese, jediné postavy, která se objevila ve všech částech Policejní akademie (7 filmů, animovaný a televizní seriál), jej proslavila po celém světě. O nezapomenutelné scény se postaral také ve filmech Spaceballs (Vesmírná tělesa) a Gremlins, v hlavní roli se představil v obou dílech romantické komedie Něžní zmatkáři. Jeho hlasem hovoří několik animovaných postav a sám sebe namluvil v seriálech The Family Guy a The Simpsons. V roce 2015 si Michael Winslow zahrál se dvěma bývalými kolegy z Policejní akademie v hororové sci-fi Lavantula. Na letošní rok je naplánované pokračování s názvem 2Lava 2Lantula.

Show Michaela Winslowa v České republice jsou v angličtině bez tlumočníka, jeho hlasové kreace a pohybová komika jsou totiž bez problémů srozumitelné.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
799-999 Kč 

16.11.2016 19:00 

Jake Bugg

Koncert
Jake Bugg D Smack U Promotion a Red Triangle uvádějí
Jake Bugg / UK
Jake Bugg vydává 17. června nové skvělé album ‘On My One’ na Virgin EMI. Opojný první singl ‘Gimme The Love’, skvělý mix funkových bicích a kvákavé kytary, již zní éterem a zaznamenává velký ohlas. S novou deskou se Jake samozřejmě chystá i na turné a 16.listopadu 2016 odehraje koncert ve velkém sále Lucerny.

Talentovaný mladík Jake Bugg míří s novou deskou do Lucerny

Jake Bugg vydává 17. června nové skvělé album ‘On My One’ na Virgin EMI. Opojný první singl ‘Gimme The Love’, skvělý mix funkových bicích a kvákavé kytary, již zní éterem a zaznamenává velký ohlas. S novou deskou se Jake samozřejmě chystá i na turné a 16.listopadu odehraje koncert ve velkém sále Lucerny.

Nové album je pojmenované podle rčení z Jakeova rodného Nottinghamu a název nemohl být trefnější. Místo “já sám” se tam říká “já jeden.” Jake to komentuje takto: “ V mnoha ohledech to tohle album vystihuje, protože to bylo skoro všechno jen na mně. Vidím to jako další logický krok ve svém vývoji písničkáře. Byla to výzva, ale cítil jsem, že se do toho musím pustit.”

Jake složil všech jedenáct písniček, nahrál většinu nástrojů a produkoval většinu desky (Jacknife Lee produkoval 3 skladby). Výsledek je ohromující. Po neuvěřitelném úspěchu jeho prvních dvou alb – dvouplatinovém debutu z roku 2012 nazvaném prostě ‘Jake Bugg’ a top five albu z roku 2013 ‘Shangri La’ – je Jake jedním z nejtalentovanějších mladých hudebníků v Británii.

Deska se nahrávala v Londýně, Los Angeles a Nottinghamu, vrcholnými písničkami jsou dojemná ‘Love Hope And Misery’ s velkým sborem, dupačka ‘Bitter Salt’, soulová ‘Never Wanna Dance’ i titulní píseň alba.

Přes veškerou svou rozmanitost je srdcem ‘On My One’ blues. “Blues je můj oblíbený žánr,” připouští Jake. “Ať je to soul nebo hip hop, všechno to vyrůstá z blues. Pro mě je blues zpívání o emocích a vyjádření vaší bolesti tak, že to ostatní cítí. V tom je krása té hudby. Když nic jiného, rád bych si myslel, že jsem to na téhle desce dokázal.”

Natočit do jedenadvaceti tři alba není hračka. A natočit desku jako ‘On My One’, která se přelévá z blues do popu, z rapu do folku a ze soulu do country prostřednictvím vynikajících písniček je už mistrovský tah. Užijte si jízdu!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
802 Kč(www.jakebugg.com)

17.11.2016 21:00 

J.A.R. - Eskalace dobra

Koncert
J.A.R. - Eskalace dobra Tradičně 17.11. ve velké Lucerně.
  390 Kč 

20.11.2016 19:00 

The Lumineers

Koncert
The Lumineers THE LUMINEERS (US) vystoupí poprvé v Praze

Americká kapela The Lumineers vystoupí poprvé v Praze. Uvidíme je 20. listopadu ve Velkém sále Lucerny.

The Lumineers vydali v roce 2013 stejnojmenné debutové album The Lumineers, za které byli hned dvakrát nominováni na prestižní cenu Grammy. S písněmi Ho Hey či Stubborn Love se probojovali na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. Zakladatelé kapely – Wesley Schultz a Jeremiah Fraites složili píseň The Hanging Tree do filmu Hunger Games, která se stala světovým hitem. Tento týden v pátek 8. dubna vydají dlouho očekávané album Cleopatra. Folk rocková kapela nám dokáže svůj talent již v listopadu tohoto roku.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
850 Kč(thelumineers.com)

11.12.2016 19:30 

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers uvádějí Nejkrasší kusy saisony

Koncert
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers uvádějí Nejkrasší kusy saisony V tomto bouřlivém roce, kdy stále a ještě slavíme dvacátou jubilejní saisonu Melody Makers, připravili jsme krom premiérových kusů též mnohé návraty k byvším programům, díky nimž jsme potěšili naše posluchače jejich oblibovanými hity - jedním krasším než druhým. Neřkuli třetím.
A tak jsme se rozhodli, že v pražské Lucerně uvedeme vůbec ty nejskvělejší. Jenže, které to jsou? Jen považte, že každý z Vás by měl na to jiný názor. A tak jsem se demokraticky rozhodl, že je vyberu já sám. A to vám povídám: budete šťastni! Za to vám ručím a na Vás se těším já, Ondřej Havelka, i moji Melody Makers!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
250-800 Kč 

14.12.2016 19:00 

Hana Zagorová

Koncert
Hana Zagorová Hana Zagorová, jedna z největších hvězd a stálice české populární scény, devítinásobná zlatá slavice, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, která oslavila 6. 9. 2016 významné životní jubileum narozeninovým koncertem ve vyprodané pražské Lucerně, připravila pro své příznivce tradiční vánoční koncert, který se uskuteční 14. 12. 2016 od 19 hodin, právě ve velkém sále pražské Lucerny.

Na koncertě zazní největší hity, ale i několik písní z novinkového alba O Lásce, které vyšlo 6. 9. 2016 a bylo pokřtěno právě v Lucerně.

Hanku a její hosty bude doprovázet Boom! Band Jiřího Dvořáka.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
390-990 Kč(www.zagorovahana.cz)

15.12.2016 20:00 

Janek Ledecký - vánoční koncert

Koncert
Janek Ledecký - vánoční koncert SLIBY SE MAJ PLNIT O VÁNOCÍCH PO DVACETI LETECH. JANEK LEDECKÝ VYRAZÍ NA JUBILEJNÍ VÁNOČNÍ TURNÉ

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. To je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku. Na sklonku letošního roku se s populárním programem vrátí do českých měst po dvacáté. Navíc letos uplyne i 20 let od vydání alba Sliby se maj plnit o Vánocích a devět dalších. A protože si takové dvojité jubileum vyžaduje něco speciálního, vrcholem turné bude tentokrát vystoupení ve velkém sále pražské Lucerny 15. 12. 2016.

Vánoční turné Janka Ledeckého nabízejí sérii koncertů s pravou sváteční atmosférou. Ani letošní rok se tradice nezmění. V každém městě zpěvák přivítá speciálního hosta a tamější dětský pěvecký sbor. „Za doprovodu předního českého smyčcového kvartetu M. Nostitz Quartet a Jankových hudebních kolegů baskytaristy Davea Mendéze a bubeníka Hanze Sedláře, které doplní dívčí vokály, lidé uslyší nejen písně Ryba rybě, Sliby se maj plnit o Vánocích, ale také Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě i několik písní od zahraničních autorů, ke kterým Janek chová úctu, jako jsou Bob Dylan, Sting a další,“ popisuje promotérka koncertu Hana Petřinová.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
290-690 Kč(www.ledecky.cz)

18.12.2016 19:00 

Helena Vondráčková

Vánoční koncert
Helena Vondráčková Vánoční koncert Heleny Vondráčkové se uskuteční jako obvykle na Zlatou neděli - 18.12.2016
  290-2490 Kč(www.vondrackova.cz)
Pořadatel akce: Agentura MM

19.12.2016 19:00 

Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně

Koncert
Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně SPOLEČNĚ a VÁNOČNĚ

DAGMAR PECKOVÁ a ŠTĚPÁN RAK

Hana Maciuchová
Bára Hrzánová
Alfred Strejček
Jan Matěj Rak

ORCHESTR BAROCCO SEMPRE GIOVANE
WIHANOVO KVARTETO
a další

Jsou setkání a zážitky, které proměňují život...

Poprvé se spolu potkají na pódiu pražské Lucerny světová operní diva DAGMAR PECKOVÁ a neméně světově proslulý kytarista a skladatel ŠTĚPÁN RAK.

Bude to setkání dvou velkých osobností, které se dotýkají duše hudby. Zazní vánoční písně i slavné hudební kompozice, které nás v předvánočním čase propojí se všemi citlivými lidmi této planety.

Buďte při tom!

19. a 20.12.2016 v 19 hod se SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ můžeme dočkat obdarování, na jaké se nezapomíná! Spolu s oběma protagonisty vystoupí i další významné osobnosti hudebního i divadelního světa a renomovaná hudební tělesa.
Hana MACIUCHOVÁ, Jan-Matěj RAK, BAROCCO SEMPRE GIOVANE, WIHANOVO KVARTETO.

Adventním setkáním vás slovem a flétnou provede Alfred STREJČEK.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-2490 Kč 

20.12.2016 19:00 

Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně

Koncert
Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně SPOLEČNĚ a VÁNOČNĚ

DAGMAR PECKOVÁ a ŠTĚPÁN RAK

Hana Maciuchová
Bára Hrzánová
Alfred Strejček
Jan Matěj Rak

ORCHESTR BAROCCO SEMPRE GIOVANE
WIHANOVO KVARTETO
a další

Jsou setkání a zážitky, které proměňují život...

Poprvé se spolu potkají na pódiu pražské Lucerny světová operní diva DAGMAR PECKOVÁ a neméně světově proslulý kytarista a skladatel ŠTĚPÁN RAK.

Bude to setkání dvou velkých osobností, které se dotýkají duše hudby. Zazní vánoční písně i slavné hudební kompozice, které nás v předvánočním čase propojí se všemi citlivými lidmi této planety.

Buďte při tom!

19. a 20.12.2016 v 19 hod se SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ můžeme dočkat obdarování, na jaké se nezapomíná! Spolu s oběma protagonisty vystoupí i další významné osobnosti hudebního i divadelního světa a renomovaná hudební tělesa.
Hana MACIUCHOVÁ, Jan-Matěj RAK, BAROCCO SEMPRE GIOVANE, WIHANOVO KVARTETO.

Adventním setkáním vás slovem a flétnou provede Alfred STREJČEK.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-2490 Kč 

22.12.2016 19:00 

Disco Night

Diskotéka
Disco Night Zpátky do sedmdesátek a osmdesátek v čele s legendárními DJ´s a s Michalem Davidem. První ročník Disco Night! podpoří pacienty s nemocí motýlích křídel. Přijďte zapařit a užít si multimediální show s nádechem Vánoc. Akci vás provede Marek Vašut. Vyhlášení krále a královny DISCO – kostýmy vítány.

Zavzpomínat na mladá léta, zapařit na retro diskotéce a podpořit charitativní organizaci Debra, která pomáhá pacientům s nemocí motýlích křídel. To vše můžete v jediný den na jediném místě. Krátce před vánočními svátky,
22. prosince 2016, se ve Velkém sále pražské Lucerny uskuteční první benefiční diskotéka ve stylu 70. a 80. let s názvem Disco Night!

Retro pecky na diskotéce zahrají slavní DJ´s ze sedmdesátých a osmdesátých let, kteří byli zvyklí vyprodat a bavit celou Lucernu. Nyní se o to pokusí znovu desítka z nich – Tomáš Krejčí, Miloš Skalka, Martin Vysušil, Luděk Formánek, Miloš Klikar, Michal Viktořík, Jiří Fryc, Jiří Pošta, Břetislav Vlček, Jaroslav Zelinger či Pavel Černocký. Chybět nebude ani ikona doby, zpěvák Michal David.

Celý večer bude laděn do slavnostní vánoční atmosféry. Chybět nebude soutěž o DISCO krále a královnu, proto kostýmy a účesy vyladěné do doby jsou vítány. Součástí večera bude i LCD obrazovka promítající tematické klipy, scany fotografií a spoty připomínající Disco 70 a 80 let. Kompletní výtěžek ze vstupného půjde ve prospěch účtu asociace DEBRA ČR.

Multimediální disco show bude moderovat Marek Vašut. Na podiu se ale setkáte i s Jitkou Čvančarovou a dalšími tvářemi DEBRA ČR.

Režie: Marek Ciccotti
Moderátor: Marek Vašut
Hvězda Večera: Michal David
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
590 Kč 

30.12.2016 19:00 

Galavečer profesionálního boxu a K1

Box
Galavečer profesionálního boxu a K1
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
499 Kč 

13.1.2017 19:00 

3. ročník večera plného zábavy ERSI for Farma

Benefiční akce
 
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
190-490 Kč 

2.2.2017 19:00 

Rae Sremmurd (US)

Koncert
 V prodeji od pátku, 23. září, v 10 hodin

Rae Sremmurd jsou na současné americké hip hopové scéně jedním z nejskloňovanějších jmen. Letos vydali svou druhou desku SremmLife 2, kterou podpoří evropským turné se zastávkou v Praze.

Vystoupí 2. února 2017 ve Velkém sále Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
  

1.4.2017 20:00 

Smokie (UK)

Koncert
Smokie (UK) Miláčci českého publika SMOKIE se po dvou letech vracejí do Brna a Prahy!

V roce 2015 oslavili se svými fanoušky v Praze, Brně a Ostravě 40 let na scéně a nyní se po dvou letech znovu vracejí do ČR! Glamrocková formace Smokie zavítá v pátek 31.3.2017 do moderního brněnského sálu Sonocentrum a v sobotu 1. dubna pak rozezvučí Velký sál pražské Lucerny. Písničky Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž melodie mají v uších generace posluchačů a které dosud nevymizely z playlistů rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z hitů se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy).

Vstupenky v ceně od 890 v Brně a 790 Kč v Praze jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz.

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes.

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí svého bydliště. Brzy však jejich popularita začala stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

Za svou existenci glam rockoví Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bubny; Martin Bullard - klávesové nástroje.

Začátek programu, jehož hlavními hvězdami budou Smokie, je v Brně plánován od 19,30 hodin, v Praze pak od 20 hodin.
Program pražského koncertu rozšíří speciální host KEKS. Kapela KEKS působí na naší rockové scéně již přes 30 let. Koncertuje v sálech a v hudebních klubech po celé ČR s vlastními skladbami, rockovými vypalovačkami i ploužáky. Dále kapela vystupuje na významných festivalech, jako je Votvírák, Sázavafest, Benátská noc a další.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-1690 Kč(www.brnokoncert.cz)


 
(Hlavní stránka)  (Program)  (Koncerty a akce)  (Plesy)  (Vstupenky)  (Mapa sedadel)  (Informace pro pořadatele akcí)  (Jak k nám?)  (Galerie fotografií)  (Virtuální prohlídka)  (Kontaktujte nás) (Palác Lucerna
(lucpra.com)