Program akcí ve Velkém sále Lucerny

Dnes je 24.7.2014


    
Vytisknout tento program


12.8.2014 20:00 

Marilyn Manson

Koncert
Marilyn Manson 10 alb, 3 nominace na Grammy, celá řada bývalých členů kapely, plnej náklaďák cover verzí a víc kontroverzí než sám ďábel - to je Marilyn Manson, který 12.srpna ve Velkém sále Lucerny odehraje hudební show, která vám zaručeně srazí hlavu.

Již po šesté k nám zavítá již legendární rocková kapela Marilyn Manson se svým nezaměnitelným frontmanem. Kapela, v minulosti spojená se skandály, která mnohokrát musela čelit kritice a odmítání ze strany církve, přes sdružení rodičů až po vysoké politiky, v poslední dekádě výrazně změnila svoje směřování. Kontroverze z let devadesátých je už nenávratně pryč a dění kolem kapely se soustřeďuje hlavně na frontmana, jehož jméno je identické s názvem kapely.
Comeback z roku 2012 přinesl kromě jiného i zatím nejnovější, kritiky a veřejností velmi dobře přijaté album Born Villain. Po jeho vydání následovalo velmi úspěšné a dlouhé turné, v rámci kterého navštívil naposledy i Českou republiku a vyprodal pražskou Lucernu. Od té doby se začalo mluvit o novém albu, které bude podle Mansona velmi filmové.

Manson se nedávno nechal slyšet, že právě začíná jeho filmová kariéra. V minulosti se objevil ve více filmech, avšak poslední dobou se začínají role hromadit. V loňském roce se například objevil ve dvou epizodách seriálu Californication, kde si zahrál po boku Davida Duchovnyho, poté si zahrál ve snímku Wrong Cops extravagantního režiséra Quentina Dupieux, se kterým v současností natáčí další film a spolupracuje s ním i na hudbě. Kromě dalších menších rolí v jiných seriálech se začalo pracovat na dlouho očekávaném projektu Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll, jehož scénář napsal samotný Marilyn Manson a ve kterém má ztvárnit hlavní roli – Lewise Carrolla. Počátky tohoto nápadu se datují až do roku 2005, z příčin neznámých se však produkce pozastavila a projekt skončil v šuplíku až do tohoto roku. Manson nabídl režii Rogerovi Avarymu, který je známý pro svou spolupráci na scénářích slavných filmů Quentina Tarantina – Gauneři, Pravá Romance a Pulp Fiction.

Marilyn Manson však pracuje také na nové nahrávce. Na albu má spolupracovat s bubeníkem Gilem Sharonem z avantgardní kapely Stolen Babies. Podle Mansonových slov se s albem dostává do finální fáze a očekává s ním novou hudební etapu ve svém životě. Datum vydání a název alba ale ještě není znám.

Marilyn Manson byl nedávno v hlasování fanoušků vybrán jako headliner Alt-festu ve Velké Británii, který proběhne ve dnech 15.-17.srpna 2014 a kam se přesune bezprostředně po svém pražském koncertě. Ten se uskuteční 12.srpna 2014 od 20:00 ve velkém sále Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
1000 Kč(www.marilynmanson.com)
Pořadatel akce: D Smack U

12.10.2014 12:00 

Ivo Toman v Lucerně - O štěstí

Přednáška
Ivo Toman v Lucerně - O štěstí Navštivte největší veřejné vystoupení Iva Tomana v Čechách a na Moravě. Zjistíte šokující pravdy o lidském štěstí. Dozvíte se jiná fakta než v nové knize Iva Tomana Štěstí na míru.

Proč byste měli navštívit tuto akci:
• Protože vás čekají šokující informace.
• Konkrétní návody jak si zvýšíte své okamžité štěstí i dlouhodobou spokojenost.
• Jde o největší veřejnou akci Iva Tomana v ČR. Máte jedinečnou možnost vidět ho naživo.

Dozvíte se:
• Zcela nové myšlenky, které jste ještě neslyšeli ani nečetli.
• Dokonce ani v žádném díle Iva Tomana a ani v knize Štěstí na míru.
• Jaké jsou zdroje lidského štěstí.
• Co má vliv na štěstí.
• Co nemá vliv na štěstí.
• Můžete si koupit štěstí?
• Slepé uličky při hledání štěstí, kterými si paradoxně lidé ubližují.

Z obsahu přednášky O štěstí:
• Proč je myšlenkový chaos a nespokojenost nejčastější stav mysli.
• Mezilidské vztahy a štěstí. Štěstí v rodině.
• Proč jsou ženy více nešťastné.
• Deprese, jejich příčiny a jak se jich zbavíte.
• Vnější a vnitřní zdroje štěstí.
• Jak si zvýšíte vaše okamžité štěstí i dlouhodobou spokojenost.
• Všeobecně rozšířené názory o štěstí a debilizace lidí.
• Proč nemůžeme dosáhnout nirvány.
• Proč esoterika a pozitivní myšlení nestačí ke štěstí.
• Vliv vašeho zdraví a věku na vaše štěstí.
• Sociální smrt a štěstí.
• Co je hédonismus? Proč ho stále děláme a proč nevede ke štěstí.
• Jak je to opravdu s talentem na štěstí.
• Můžete si štěstí vypočítat?
• Víra a štěstí.
• Peníze a štěstí.

Ivo Toman vám dá další rady, které vám změní život.
• Nebude vám předhazovat líbivé pohádky o štěstí, ale tvrdá fakta z různých výzkumů.
• Také nebudete muset tančit a objímat se se sousedy.

Program přednášky O štěstí:
12:00 - 13:30 Úvodní část
13:30 - 14:00 Přestávka
14:00 - 15:30 Druhá část
15:30 - 16:00 Přestávka
16:00 - 17:30 Závěrečná část
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
2990-4990 Kč(www.ivotoman.cz/ivo-toman-v-lucerne)

16.10.2014 20:00 

Joan Baez

Koncert
Joan Baez Koncert světoznámé písničkářky.
Joan Baez se vrací na místo, kde se našemu publiku představila poprvé - do Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
990-1790 Kč 

1.11.2014 20:00 

LISA STANSFIELD

Koncert
LISA STANSFIELD POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE. Jedna z nějvětších hvězd R´n ´B, soulu a popu 80. a 90.tých let, světoznámá zpěvačka Lisa Stansfield vystoupí v pražské Lucerně.
Její krása, oduševnělý zpěv a nadčasový tanec již mohli vidět diváci jak v Evropě tak i Americe, nyní budou mít tuto příležitost i čeští posluchači.
Mezi její nejznámější a nejúspěšnější skladby patří: „All Around The World“, „Change“, „Never, Never Gonna Give You Up“, „The Real Thing“, „Time to Make You Mine“, nebo „Set Your Loving Free“.
Lisa Stansfield nazpívala také několik duetů s Georgem Michaelem, Barry Whitem a skupinou Queen, a podílela se na nahrávkách Someday (I'm Coming Back) soundtracku k filmu Osobní strážce s Kevinem Kostnerem a Whitney Houston, a na písni k filmu Neslušný návrh s Robertem Redfordem a Demi Moore.
Dvakrát byla nominovaná na cenu Grammy v kategoriích Best New Artist a Best Female Pop Vocal Performance. Čtyři z jejích alb se staly mezinárodně nejprodávanější s více jak 15 miliony kopií a vytvořila více než 20 singlů. Lisa Stansfield nikdy netoužila po slávě, nesnažila se držet trednů, chtěla jen dělat dobrou hudbu a svojí kariéru přizpůsobila vlastnímu tempu života. Získala řadu ocenění, včetně Brit Awards, Billboard Music Award, nebo World Music Award. Její největší hit All Arount The World Track byl jedničkou hitparád v mnoha zemích světa. Ve Spojených státech, byl tento hit číslo jedna v hitparádě Hot Dance Club a Hot R & B / Hip-Hop Songs, a třetí v Billboard Hot 100.

V roce 2004 vydala své šesté studiové album The Moment, které produkoval Trevor Horn. Byla to sbírka největších hitů, která dosáhla na platinovou desku. Lisa Stansfield vyprodala své první britské turné, včetně londýnské Royal Albert Hall.
V roce 2013 se Lisa Stansfield vrátila do záře reflektorů se svým novým albem SEVEN na kterém se podílel i její manžel a dlouholetý spolupracovník Ian Davaney. Vydání nové desky provázelo v roce 2013 vyprodané evropské turné.
1.listopadu 2014 zavítá Lisa Stansfield poprvé i do České republiky, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, která se koná od 20:00 hodin v pražské Lucerně.

V prodeji jsou také VIP vstupenky do lóží.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
950-2500 Kč 
Pořadatel akce: Fresh Agency, s.r.o.

3.11.2014 19:30 

Struny podzimu: Chris Thile & Brad Mehldau

Koncert
Struny podzimu: Chris Thile & Brad Mehldau Chris Thile – mandolína, zpěv
Brad Mehldau – klavír


Chris Thile vyniká výjimečnou virtuozitou a mimořádnou všestranností. Exceluje, ať hraje bluegrass, Bacha nebo originální lyrickou fúzi nejrůznějších hudebních stylů považovanou za svébytný žánr současné hudby. Brad Mehldau, výsostný improvizátor i přísný ctitel formy, kterého českému publiku představily poprvé právě Struny podzimu, bude letošnímu objevu Strun podzimu přinejmenším rovnocenným partnerem.

Chris Thile vyhledává pro svůj nástroj neustále nové výzvy – změnil tak zcela vnímání mandolíny jako relativně prostého nástroje majícího své uplatnění především ve folkové hudbě. V jeho rukou se z mandolíny stává sofistikovaný nástroj hrající přirozeně vedle bluegrassu klasický repertoár i jazzové improvizace. Proslavil se už s populárním bandem Nickel Creek, vydal 5 sólových alb a od roku 2007 přitahuje pozornost nadžánrového publika se svým kvintetem Punch Brothers, s kterým premiéroval i svou ambiciózní komorní suitu v Carnegie Hall. Vedle toho spolupracuje s celou řadou různorodých hudebníků – ať už s kytaristou Michaelem Davesem, violoncellistou Yo-Yo Mou, houslistou Stuartem Duncanem nebo Edgarem Meyerem (tato spolupráce mu vynesla v roce 2012 Grammy za nejlepší folkové album).

Série koncertů s jazzovým pianistou Bradem Mehldauem začala v roce 2012 a všichni kritici se shodují, že je to spojení více než šťastné přinášející nádhernou jednoduchost, přímost a přes pečlivě vystavěnou strukturu skladeb dokonalou lehkost. Ostatně Mehldau disponuje podobnou paletou zkušeností jako Thile – má za sebou sólové projekty, hraní v triu, komorní spolupráce v duu, např. s Patem Methenym, či skladatelské zakázky pro Carnegie Hall (Love Poems to God s René Fleming, Love Songs s Anne Sofie von Otter).
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
430-1090 Kč(www.strunypodzimu.cz)
Pořadatel akce: Struny podzimu

14.11.2014 20:00 

Škwor

Koncert
Škwor Živočich, jehož neseme v názvu, je tvor družný. Encyklopedie to píší a my z praxe potvrzujeme.
Ať v Horní či Dolní, festivalech nebo klubech, se naše řady stále rozrůstají. Jedno místo je však jiné… Chodí se kolem něj po špičkách, vyslovuje šeptem, je spojeno se spoustou zvučných jmen a máme z něho obrovský respekt.
Nakonec jsme se rozhodli, podívat se mu zpříma do očí a pozvat Vás tam.
Ta akce se pojmenovala vlastně sama a zní : ŠKWOR V LUCERNĚ 14.11.2014
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
320 - 550 Kč(www.skwor.cz)

10.12.2014 19:00 

Petra Janů & Věra Špinarová

Koncert
Petra Janů & Věra Špinarová Exclusivní spojení jedinečných hlasů
Tour 2014
Doprovází Golem & Band Adama Pavlíka
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
490-1890 Kč 

11.12.2014 19:00 

Petra Janů & Věra Špinarová

Koncert
Petra Janů & Věra Špinarová Exclusivní spojení jedinečných hlasů
Tour 2014
Doprovází Golem & Band Adama Pavlíka
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
490-1890 Kč 

17.12.2014 20:00 

vypsaná fiXa

Koncert
vypsaná fiXa Veselé Vánoce s vypsanou fiXou!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
230 (od 1.4. 280) Kč(www.vypsanafixa.cz)

21.12.2014 19:00 

Vánoční koncert - Helena Vondráčková, host Ondřej Brzobohatý

Koncert
Vánoční koncert - Helena Vondráčková, host Ondřej Brzobohatý Tradiční vánoční koncert
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
290-5000 Kč(www.helenavondrackova.cz/)
Pořadatel akce: Agentura MM

21.2.2015 20:00 

Smokie (UK)

Koncert


 
(Hlavní stránka)  (Program)  (Koncerty a akce)  (Plesy)  (Vstupenky)  (Mapa sedadel)  (Informace pro pořadatele akcí)  (Jak k nám?)  (Galerie fotografií)  (Virtuální prohlídka)  (Kontaktujte nás) (Palác Lucerna
(lucpra.com)