Program koncertů ve Velkém sále Lucerny

Dnes je 16.4.2014


    
Vytisknout tento program


26.4.2014 20:00 

Duke Ellington Orchestra - Tour 2014

Koncert
Duke Ellington Orchestra - Tour 2014 Rockin in Rhythm, Take The A Train nebo Satin Doll – základní kapitoly jazzové čítanky zazní naživo ve velkém sále pražské Lucerny 26. dubna 2014 a o den později, 27.4. v nově postavené víceúčelové budově Sonocentrum na ulici Veveří.

Tyto dny totiž promění v hudební svátek jeden z nejvýznamnějších a nejdéle působících světových big bandů, spjatých s ikonou tohoto žánru – DUKE ELLINGTON ORCHESTRA. Do ČR se tito hudebníci vrací po necelých dvou letech. Ačkoliv si těleso musí od roku 1974 vystačit bez svého otce-zakladatele, potomci Duke Ellingtona lpí na tradicích a vysoké umělecké úrovni definované již s první podobou orchestru v roce 1923.

Do Prahy a Brna přijede patnáctičlenná formace, jejíž složení se poslední dvě dekády mění jen kosmeticky, pod vedením pianisty Thomase Jamese. Vedle zmíněných evergreenů s sebou přiveze také další slavné „kousky“ z autorské dílny věhlasného jazzmana – hypnotický Caravan, The Mooche, Don‘t Get Around Much Anymore nebo Mood Indigo, pocházející především z 30. a 40. let minulého století.

Na pražském koncertu před dvěma lety hudebníci vzbudili nadšení svou dovedností i pečlivým opatrovnictvím odkazu Duke Ellingtona, ovšem bez nadbytečného patosu či pouhého epigonství. Podle zástupců pořádající agentury Mersey Agency se může publikum nadcházejícího vystoupení těšit na ještě autentičtější zvuk a atmosféru. Pro tyto vlastnosti ostatně Duke Ellington Orchestra patří k stálým hostům řady prestižních mezinárodních přehlídek a ceněn je i mezi odborníky specializovanými na tvorbu a interpretaci samotného Duke Ellingtona. „Především jde však o jediný oficiální a uznávaný orchestr pečující o Ellingtonův odkaz už tím, že u souboru stále působí jeho potomkové,“ doplňuje Pavel Tesař z pořádající agentury Mersey Agency.

Uměleckou úroveň big bandu střežil již Ellington, když od roku 1923 do roku 1931 hledal vhodné složení, zaměření i název svého tělesa. Duke Ellington and his Orchestra prošel křtem ohněm během hospodářské krize, aby se stal tomuto výtečnému pianistovi a autorovi více než 2 tisíc jazzových skladeb oporou až do jeho smrti. Během své kariéry Duke Ellington získal 12 Grammy, tři z toho posmrtně. Orchestrem prošlo mnoho později slavných jazzmanů i těch, kteří této formaci dali přednost před sólovou kariérou.

Je třeba rovněž doplnit, že kromě tradičního jazzu Duke Ellington věnoval pozornost svou i svého orchestru rovněž swingu nebo bebopu – i tím lze vysvětlit, proč on sám svou tvorbu opisoval raději jako „americkou muziku“ než jako jazz…
 Vstupenky online Koupit vstupenky890-2290 Kč(www.brnokoncert.cz)

29.4.2014 18:00 

Rodičovství bez bojů: Jaroslav Dušek uvádí Naomi Aldort

Přednáška
Rodičovství bez bojů: Jaroslav Dušek uvádí Naomi Aldort Uznávaná americká rodinná poradkyně už dlouhá léta učí rodiče po celém světě, jak měnit svůj vztah s dětmi. Radí nám, jak dítěti porozumět a jak se k němu chovat, aby jeho správné jednání nevyplývalo ze strachu z rodičů, ani z potřeby získat jejich uznání, ale z jeho vlastní svobodné vůle.
Jaroslav Dušek představí Naomi Aldort v pražské Lucerně. Přijďte si také poslechnout, jak můžeme změnit svůj vztah s dětmi a namísto neshod, odporu a boje prožívat svobodu, sílu a radost.

Přednáška bude simultánně tlumočena do češtiny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky500-800 Kč(www.naomialdort.cz)

6.5.2014 20:00 

Steve Hackett

Koncert
Steve Hackett Genesis Extended 2014 World Tour. Steve Hackett prodlužuje koncertní turné a do ČR přiveze odkaz legendárních Genesis.

STEVE HACKETT PRODLUŽUJE KONCERTNÍ TURNÉ A DO ČESKÉ REPUBLIKY PŘIVEZE ODKAZ LEGENDÁRNÍCH GENESIS !

Britský kytarista Steve Hackett, který se po většinu své hudební kariéry věnuje sólové tvorbě, získal své renomé jako člen raných Genesis. Právě jeho jedinečný přístup ke hře na kytaru výrazně vypomohl vytvořit kapelu, která je považována za přední zakladatele art/progresivní scény a v neposlední řadě dala světu i další významná jména hudebního světa, jako jsou Peter Gabriel či Phil Collins.

Jeho několik desetiletí trvající kariéra čítá jak vynikající sólovou práci, tak i účinkování v legendárních Genesis. Nyní STEVE HACKETT prodlužuje evropské turné na kterém poprvé zavítá do České republiky a představí svoje nejznámější skladby i výběr klasických kousků od Genesis. Steve Hackett na tomto turné vychází z oceněného projektu Genesis Revisited, kterým vzdal hold slavné kapele ve které během sedmdesátých let působil.

Nadšený Steve Hackett vysvětluje: "Vzhledem k úspěchu koncertního programu Genesis Revisited, v roce 2014 rozšíříme koncept i seznam evropských měst. Tento rok odehrajeme celý koncertní program Genesis obsahující oblíbené skladby jako Th e Musical Box, Dancing with the Moonlit Knight a Supper's Ready a přidáme i další klasické hity Genesis, které si diváci přejí a zaslouží slyšet ... Jsem opravdu nadšený !“

Se Stevem na jednom pódiu stane výjimečný tým špičkových hudebníků, jakými jsou klávesista Roger King (Gary Moore, Snoop Dog, Jamelia), bubeník Gary O'Toole (Kylie Minogue, Chrissie Hynde), Rob Townsend (Eddie Henderson, Bill Bruford, Django Bates) na saxofon, fl étnu a perkuse, Lee Pomeroy (Take Th at, Rick Wakeman) na basu a Nad Sylvan jako vokalista.

Pokud jste propásli tuto show nebo v ní chyběly Vaše oblíbené skladby , máte nyní příležitost prožít nadčasové kouzlo, které Genesis mají. Díky kytarovému mágovi Steve Hackettovi a jeho pozoruhodné živé kapele je toto kouzlo zpět a učiní všechny šťastnými.

Pořadatel: http://www.livenation.cz
 Vstupenky online Koupit vstupenky790-1450 Kč(www.hackettsongs.com)
Pořadatel akce: Live Nation

14.5.2014 20:00 

Manic Street Preachers

Koncert
Manic Street Preachers Manic Street Preachers se po dvou letech vrací do České republiky, vystoupí 14. května 2014 ve Velkém sále pražské lucerny. Krom materiálu z poslední úspěšné nahrávky „Rewind The Film“ představí zásadní skladby své dlouholeté kariéry.

Od roku 1991, kdy se Manic Street Preachers představili světu skladbou „Motown Junk“, dokázala tato jedinečná kapela posunout hranice vyjadřování svých pocitů, nálad, úzkostí a nekonformních názorů tak jako žádná jiná skupina 90. let

Manic Street Preachers debutovali v srpnu 1989, kdy si vlastním nákladem vydali singlovou nahrávku „Suicide Alley“. Již tato první skladba dokázala, že jde o skupinu výjimečného tvůrčího potenciálu a obdivuhodné síly a originality. Původně zdánlivá nevýhoda jejich rodiště se nakonec projevila jako přednost – Manic Street Preachers, vzdáleni centrům hudebního průmyslu, jakými jsou v Británii Londýn nebo Manchester, se postupně dobrali svého osobitého stylu, podřízenému pouze vlastním názorům a vkusu

V roce 1992 vyšlo debutové album Manic Street Preachers – „Generation Terrorists“, které obsahovalo dodnes nezapomenutelné hity „Motorcycle Emptiness“, „You Love Us“ nebo „Little Baby Nothing ?“, ve které kapelu doprovodila slavná americká herečka a zpěvačka Traci Lords. Album „Generation Terrorists“ se umístilo ve většině výročních anket mezi nejlepšími alby roku a kapela na sebe upoutala celosvětovou pozornost. Na úspěchy tohoto titulu navázali o rok později deskou „Gold Against The Soul“, která přinesla o trochu více melancholie a skladby jako „From Despaire To Where“, „Roses In the Hospital“ nebo „La Tristesse Durera“. Rok 1994 se nesl ve znamení asi nejtvrdší nahrávky v diskografi i kapely, a sice titulu „The Holy Bible“. Ten se však nesetkal s takovým komerčním úspěchem jako předešlé nahrávky. Po vydání navíc kapelu opustil hlavní textař a kytarista Richey James Edwards, který zmizel za dodnes nevyjasněných okolností 1. února 1995. V listopadu 2008, třináct let po jeho zmizení, byl ofi ciálně prohlášen za zesnulého. Manic Street Preachers se však rozhodli pokračovat v činnosti jako trio. Mezníkem jejich kariéry se stalo čtvrté album „Everything Must Go“, které obsahuje Richeyho texty a které kapele vyneslo první dvě prestižní ceny Brit Awards v kategoriích Nejlepší britská kapela a Nejlepší album roku. Pátý titul „This Is My Truth Tell Me Yours“ vyšel v roce 1998, kritika jej ohodnotila velmi kladně a skladby „The Everlasting“, „If You Tolerate This Your Children Will Be Next“ nebo „Tsunami“ si velmi dobře vedly i v nejrůznějších hitparádových žebříčcích.

Na jaro 2001 připravili Manic Street Preachers album „Know Your Enemy“ a už samotný název dával najevo, že ze svých postojů kapela v ničem neslevila. Přestože vyhroceně levicové postoje mnohým novinářům vadily, a album se tak dočkalo i nelichotivých kritik, jejich fanoušci je podrželi a album bylo komerčně úspěšné. Jedna z nejoriginálnějších kapel britských ostrovů posledních let se po více než tříleté odmlce vrátila s titulem „Lifeblood“, které nahrála v New Yorku. „Send Away the Tigers“ je název jejich osmého dlouhohrajícího počinu z roku 2007, kterému se dostalo od kritiky daleko lepších recenzí než v případě obou předešlých alb. Následně se kapela rozhodla opět sáhnout po textech Richeyho Edwardse, kterými opatřila skladby na desce „Journal for Plague Lovers“ z roku 2009. Deska byla ohodnocena jako jedna z nejlepších vydaných v tomto roce a patří k vrcholům v tvorbě tohoto velšského tria. Vysokou úroveň si udrželi i na svém posledním vydaném albu „Postcards from a Young Man“ z roku 2010. Skladby jako „(It‘s Not War) Just the End of Love“ nebo „Postacrds From A Young Man“ můžeme stále slýchat na rozličných rozhlasových stanicích po celém světě. Rok 2011 se nesl ve znamení 20. výročí vydání prvního singlu a Manics svým fanouškům nadělili kompletní kolekci svých singlů „National Treasures – The Complete Singles“. Album obsahuje 38 chronologicky poskládaných skladeb včetně novinky „This Is The Day“.

16. září roku 2013 vydali Manic Street Preachers svoje jedenácté studiové album, které nazvali „Rewind The Film“. Natáčelo se v jejich vlastním studiu v Cardiffu a s největší pravděpodobností jde o nejklidnější počin v diskografi i této velšské trojice. Dle slov jednotlivých umělců podobu desky ovlivnil nejenom jejich věk a přirovnávají ji ke svému staršímu titulu „This Is My Truth Tell Me Yours“.V témže roce však kapela natočila ještě jednu desku. Pro nahrávání si vy vybrala studio Hansa v Berlíně a titul Futurology by měl světlo světa spatřit v první polovině tohoto roku.

Ze své velmi bohaté diskografi e obsahující nespočet hitů bude kapela vybírat na svém nadcházejícím turné, které zahrnuje i Českou republiku, kde se Manic Street Preachers představí počtvrté.
 Vstupenky online Koupit vstupenky990 Kč(www.livenation.cz)
Pořadatel akce: Live Nation CZ

23.7.2014 20:00 

Joss Stone

Koncert
Joss Stone Joss Stone byla posedlá hudbou od malička. Byla to její první láska a byla to soulová hudba, která zažehla její vášeň pro zpívání a skládání.
Ve svých třinácti si prozpívala cestu do hudebního průmyslu písničkami soulových legend Arethy Franklin a Gladys Knight, v patnácti podepsala smlouvu s S-Curve records a v šestnácti vydává svou první desku soulových Sessions.
The Soul Sessions ji vystřelily do hitparád po celém světě a staré dobré písničky, které málem upadly do zapomnění, díky ní našly nové i staronové posluchače. Proslulé melodie jako Super Duper Love přenesly Stone na hudební mapu a Dirty Man s vokálem, který připomínal vše klasické a dával zapomenout na její nízký věk, vzbudil nový zájem o zpěvačky s parádními hlasy.
Druhé album Stone z roku 2004 s názvem Mind Body & Soul navázalo na komerční úspěch The Soul Sessions a skvělé kritické přijetí desky vydobylo Stone tři nominace Grammy, včetně té za Best New Artist. Přineslo také do UK Top 10 její písničku You Had Me a získalo ten samý rok dvě ceny Brit Awards.

V roce 2007 Stone vydává svoje třetí album, kterí vzniklo za pomoci několika slavných umělců, jako jsou Lauryn Hill, Raphael Saadiq a rapper Common. Introducing Joss Stone ji představilo jako ideální zpěvačku pro Ameriku, když se album vyšplhalo na druhé místo americké hitparády a stalo se tak nejvýše umístěným debutem britské sólové zpěvačky v hitparádě časopisu Billboard.

S 11 miliony prodaných alb, po mnoha koncertních zkušenostech a spolupráci s lidmi jako Jeff Beck, Nitin Sawhney , Mavis Staples, Yolanda Adams a Patty Labelle vydává Joss v roce 2009 album Colour Me Free!, které bylo nahráno během několika týdnů v klubu její maminky v Devonu a které bylo poslední deskou vydanou u velké firmy.

Na LP1 z roku 2011 se Stone představuje jako nová, zralá umělkyně. Deska vychází na její nové značce Stone’d Records. S novou energií přizvala ke spolupráci Davea Stewarta a týden spolu jamovali v nashvillském nahrávacím studio Martiny Mcbrides. Výsledkem je kritikou skvěle přijaté album, které mnozí považují za její nejlepší.

V té době Joss kromě své sólové práce spolupracovala s několika celebritami hudebního nebe (Mick Jagger, Damian Marley, A.R. Rahman a Dave Stewart) v kapele SuperHeavy, kdy v roce 2011 vydali také album se stejným názvem.

10 let od vydání svých skvělých studiových sessions se Joss rozhodla uzavřít kruh a vydat The Soul Sessions Volume 2, kterou z části natočila v Česku za přispění FOK a České filharmonie. Cíl byl stejný. Najít skvělou soulovou klasiku, na kterou se tak trochu pozapomnělo. Team byl ale jinak docela podobný tomu z minulosti. Steve Greenberg a S Curve zas byli na svých místech a jako zvukový inženýr zaskočil starý spolupracovník Stone Steve Greenwell. Jen jedna věc se trochu změnila – hlas Joss Stone vyzrál jako víno.

Během svého krátkého života Joss spolupracovala, kromě jiných, i takovými legendami, jako jsou James Brown, Gladys Knight, Solomon Burke, Blondie, Smokey Robinson a Melissa Etheridge. Přispěla na desky Jeffa Becka a Ringo Starra, vystoupila před Super Bowl, na Grammy, - a jednu Grammy si také odnesla!

Ve svých dvaceti šesti letech toho zažila tolik, co mnozí nestihnou za celý život. A pořádně si to užívala. Joss je srdcem rebelka, která vystupuje bosa nebo si obarví vlasy různými barvami, vždy říká, co si myslí a řídí se svými instinkty.

Takže co teď? Po potřebné pauze a dvou rychle po sobě vydaných albech se rozhodla vidět svět a hrát v tolika zemích, kolik jen bude možných navštívit. Výzva? Joss Stone ji ráda přijímá! Důkazem budiž i fakt, že na 23.července oznámila svůj koncert do velkého sálu pražské Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky825 Kč(http://www.jossstone.com/)
Pořadatel akce: www.dsmacku.com

12.8.2014 20:00 

Marilyn Manson

Koncert
Marilyn Manson 10 alb, 3 nominace na Grammy, celá řada bývalých členů kapely, plnej náklaďák cover verzí a víc kontroverzí než sám ďábel - to je Marilyn Manson, který 12.srpna ve Velkém sále Lucerny odehraje hudební show, která vám zaručeně srazí hlavu.

Již po šesté k nám zavítá již legendární rocková kapela Marilyn Manson se svým nezaměnitelným frontmanem. Kapela, v minulosti spojená se skandály, která mnohokrát musela čelit kritice a odmítání ze strany církve, přes sdružení rodičů až po vysoké politiky, v poslední dekádě výrazně změnila svoje směřování. Kontroverze z let devadesátých je už nenávratně pryč a dění kolem kapely se soustřeďuje hlavně na frontmana, jehož jméno je identické s názvem kapely.
Comeback z roku 2012 přinesl kromě jiného i zatím nejnovější, kritiky a veřejností velmi dobře přijaté album Born Villain. Po jeho vydání následovalo velmi úspěšné a dlouhé turné, v rámci kterého navštívil naposledy i Českou republiku a vyprodal pražskou Lucernu. Od té doby se začalo mluvit o novém albu, které bude podle Mansona velmi filmové.

Manson se nedávno nechal slyšet, že právě začíná jeho filmová kariéra. V minulosti se objevil ve více filmech, avšak poslední dobou se začínají role hromadit. V loňském roce se například objevil ve dvou epizodách seriálu Californication, kde si zahrál po boku Davida Duchovnyho, poté si zahrál ve snímku Wrong Cops extravagantního režiséra Quentina Dupieux, se kterým v současností natáčí další film a spolupracuje s ním i na hudbě. Kromě dalších menších rolí v jiných seriálech se začalo pracovat na dlouho očekávaném projektu Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll, jehož scénář napsal samotný Marilyn Manson a ve kterém má ztvárnit hlavní roli – Lewise Carrolla. Počátky tohoto nápadu se datují až do roku 2005, z příčin neznámých se však produkce pozastavila a projekt skončil v šuplíku až do tohoto roku. Manson nabídl režii Rogerovi Avarymu, který je známý pro svou spolupráci na scénářích slavných filmů Quentina Tarantina – Gauneři, Pravá Romance a Pulp Fiction.

Marilyn Manson však pracuje také na nové nahrávce. Na albu má spolupracovat s bubeníkem Gilem Sharonem z avantgardní kapely Stolen Babies. Podle Mansonových slov se s albem dostává do finální fáze a očekává s ním novou hudební etapu ve svém životě. Datum vydání a název alba ale ještě není znám.

Marilyn Manson byl nedávno v hlasování fanoušků vybrán jako headliner Alt-festu ve Velké Británii, který proběhne ve dnech 15.-17.srpna 2014 a kam se přesune bezprostředně po svém pražském koncertě. Ten se uskuteční 12.srpna 2014 od 20:00 ve velkém sále Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky1000 Kč(www.marilynmanson.com)
Pořadatel akce: D Smack U

16.10.2014 20:00 

Joan Baez

Koncert
Joan Baez Koncert světoznámé písničkářky.
Joan Baez se vrací na místo, kde se našemu publiku představila poprvé - do Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky990-1790 Kč 

14.11.2014 20:00 

Škwor

Koncert
Škwor Živočich, jehož neseme v názvu, je tvor družný. Encyklopedie to píší a my z praxe potvrzujeme.
Ať v Horní či Dolní, festivalech nebo klubech, se naše řady stále rozrůstají. Jedno místo je však jiné… Chodí se kolem něj po špičkách, vyslovuje šeptem, je spojeno se spoustou zvučných jmen a máme z něho obrovský respekt.
Nakonec jsme se rozhodli, podívat se mu zpříma do očí a pozvat Vás tam.
Ta akce se pojmenovala vlastně sama a zní : ŠKWOR V LUCERNĚ 14.11.2014
 Vstupenky online Koupit vstupenky320 - 550 Kč(www.skwor.cz)

10.12.2014 19:00 

Petra Janů & Věra Špinarová

Koncert
Petra Janů & Věra Špinarová Exclusivní spojení jedinečných hlasů
Tour 2014
Doprovází Golem & Band Adama Pavlíka
 Vstupenky online Koupit vstupenky490-1890 Kč 

17.12.2014 20:00 

vypsaná fiXa

Koncert
vypsaná fiXa Veselé Vánoce s vypsanou fiXou!
 Vstupenky online Koupit vstupenky230 (od 1.4. 280) Kč(www.vypsanafixa.cz)

21.2.2015 20:00 

Smokie (UK)

Koncert


 
(Hlavní stránka)  (Program)  (Koncerty a akce)  (Plesy)  (Vstupenky)  (Mapa sedadel)  (Informace pro pořadatele akcí)  (Jak k nám?)  (Galerie fotografií)  (Virtuální prohlídka)  (Kontaktujte nás) (Palác Lucerna
(lucpra.com)