Program koncertů ve Velkém sále Lucerny

Dnes je 27.8.2016


  
Vytisknout tento program


29.8.2016 20:00 

DAMIAN „JR. GONG“ MARLEY / JAM

Koncert
DAMIAN „JR. GONG“ MARLEY / JAM HVĚZDNÝ DAMIAN MARLEY VYSTOUPÍ POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE
Otevření dveří: 19:00, začátek koncertu: 20:00

Damian Marley přijede poprvé do České republiky! Věta, kterou chtěl každý fanoušek reggae, dancehallu a urban music slyšet už dávno, se konečně stává skutečností… Nejmladší syn Boba Marleyho, který je zároveň mnohými vnímán jako ten nejplodnější a zároveň nejoriginálnější umělec celé rodiny, přijede do Prahy se svou kapelou v pátek 29. srpna 2016 a vystoupí ve Velkém sále Lucerny.

Damian Marley se narodil v roce 1978 v jamajském Kingstonu. Jeho matkou je Cindy Breakspeare, jazzová muzikantka, která vyhrála titul Miss World a do které se tehdy Bob Marley bezhlavě zamiloval a napsal pro ni mj. slavné skladby Waiting in Vain a Turn Your Lights Down. Sám Damian, přezdívaný po otci Jr. Gong, se věnuje hudbě od svých třinácti let a první sólové album Mr. Marley vydal v roce 1996. Mezinárodní úspěch přišel hned s druhou deskou Halfway Tree, za kterou si v roce 2002 odnesl svou první Grammy za nejlepší reggae album roku. Celosvětovou smršť zájmu o jeho jméno a reggae všeobecně pak odstartovalo třetí album Welcome to Jamrock, které vyšlo v roce 2005 a za které si odnesl jako vůbec první Jamajčan hned dvě Grammy najednou - nejlepší reggae album a nejlepší urban/alternative vystoupení. Stejnojmenný singl je dle časopisu Rolling Stone jednou ze sta nejdůležitějších skladeb celé dekády.

Na několikrát platinovém albu Welcome to Jamrock ale najdete mnohem více než jeden úspěšný singl. Deska produkovaná Damianem a jeho bratrem Stephenem totiž znovu zcela jedinečným způsobem propojila elementy reggae a dancehallu s hiphopem a R&B, takže se stala doslova vlajkovou lodí termínu urban music. Právě tady se objevil duet Road to Zion, kam si Damian pozval newyorského rapera Nase. Na základech této úspěšné spolupráce pak vzniklo celé společné album Distant Relatives, které vyšlo v roce 2010 a které ještě více posílilo spolupráci mezi světy reggae a hiphopu s velkým apelem na sociální situaci v Africe a dalších zemích obecně označovaných jako „třetí svět“. Marley je stejně jako jeho otec rastafariánem a uznává principy jedné lásky, jedné krve a také jednoho společného určení lidstva, kterého nelze dosáhnout bez spravedlnosti a porozumění mezi lidmi.

Kromě své sólové produkce má Damian za sebou spolupráci se spoustou velkých jmen napříč žánry. V roce 2011 překvapil hudební svět účastí v hvězdném projektu SuperHeavy, který vymyslel Dave Stewart a pozval k němu vedle Marleyho také Joss Stone a Micka Jaggera. Do povědomí fanoušků taneční hudby se zapsal především společným singlem se Skrillexem Make It Bun Dem. Jr. Gong také aktivně produkuje další talentované Jamajčany a jeho vydavatelství Ghetto Youths International každoročně vydává kompilaci Set up Shop. V kuloárech se také šeptá o jeho nové desce jako o horkém kandidátovi na příští Grammy, ale to se ještě nechme překvapit…

Vstupenky za 990 Kč (+ poplatky) budou k dispozici od 10. 3. 10:00 exkluzivně na www.goout.cz. Pokud preferujete fyzické vstupenky, můžete je zakoupit v prodejně Freshlabels, Panská 9, Praha 1
Od 1. 4. také v sítích Ticketpro a Ticketportal.
 Vstupenky online Koupit vstupenky990+poplatky Kč 
Pořadatel akce: Jahmusic, Rock for Churchill a D Smack U Promotion

2.9.2016 13:00 

Prague Open - WDSF World Open 2016

Taneční soutěž
Prague Open - WDSF World Open 2016 2. – 4. září 2016 Praha
WDSF World Ranking Tournaments

Vítáme Vás na 13. ročníku Prague Open 2016, který se koná v reprezentativním sále Paláce Lucerna.

Pátek 2.9.2016

WDSF - Open Senior III Standard
WDSF - Open Senior I Latin
WDSF - Rising Stars Standard
WDSF - Rising Stars Latin
 Vstupenky online Koupit vstupenky380-500 Kč(www.pragueopen.com)

3.9.2016 09:00 

Prague Open - WDSF World Open 2016

Taneční soutěž
Prague Open - WDSF World Open 2016 2. – 4. září 2016 Praha
WDSF World Ranking Tournaments

Vítáme Vás na 13. ročníku Prague Open 2016, který se koná v reprezentativním sále Paláce Lucerna.

Sobota 3.9.2016

WDSF - International Open Standard
WDSF - Open Youth Latin
WDSF - Open Professional Division Latin
WDSF - Junior I Standard
WDSF - Junior II Standard
WDSF - Open Senior II Standard
WDSF - World Championship Under 21 Latin
 Vstupenky online Koupit vstupenky380-600 Kč(www.pragueopen.com)

4.9.2016 09:00 

Prague Open - WDSF World Open 2016

Taneční soutěž
Prague Open - WDSF World Open 2016 2. – 4. září 2016 Praha
WDSF World Ranking Tournaments

Vítáme Vás na 13. ročníku Prague Open 2016, který se koná v reprezentativním sále Paláce Lucerna.

Neděle 4.9.2016

WDSF - World Open Latin
WDSF - Open Youth Standard
WDSF - Open Professional Division Standard
WDSF - Junior I Latin
WDSF - Junior II Latin
WDSF - Open Senior I Standard
 Vstupenky online Koupit vstupenky380-500 Kč(www.pragueopen.com)

6.9.2016 19:00 

Hana Zagorová 70

Koncert
Hana Zagorová 70 Hana Zagorová, jedna z největších hvězd a stálice české populární scény, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, oslaví 6. 9. 2016 významné životní jubileum. Pro své příznivce si připravila narozeninový koncert v pražské Lucerně.

V programu zazní největší hity, ale i několik novinek z připravovaného alba O Lásce, které bude poprvé představeno a pokřtěno právě v Lucerně.

Hanku a její hosty bude doprovázet úžasná skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
 Vstupenky online Koupit vstupenky390-1490 Kč(www.zagorovahana.cz)

26.9.2016 20:00 

Bill Bailey

One man show (anglicky)
Bill Bailey Bill Bailey vyráží na evropské turné, potěší i fanoušky v Praze.

Skvělý britský herec a stand-up komik, Mr. Bill Bailey, se na podzim chystá do České republiky. Významný představitel legendárního sitcomu Black Books vystoupí 26. září se svojí novou show Limboland ve velkém sále pražské Lucerny. Bill přijede ve vrcholné formě, když má za sebou vyprodaná představení v Singapuru či Hong Kongu a turné po Austrálii a Novém Zélandu. Show pohotového a vtipného komika, který se i na „těžké“ věci života umí podívat s ironií a patřičným nadhledem, se setkává s nadšeným ohlasem diváků a příznivým hodnocením kritiky.

Představení je v anglickém jazyce bez tlumočníka!
 Vstupenky online Koupit vstupenky799-1299 Kč(https://www.facebook.com/events/179530972411090/)

2.10.2016 19:00 

Passenger (UK)

Koncert
Passenger (UK) Britský zpěvák a skladatel Passenger se po dvou letech chystá do Prahy, tentokrát i s celou svou kapelou. Jako speciální host vystoupí folkový zpěvák a skladatel Gregory Alan Isakov. Koncert proběhne 2. října 2016 ve Velkém sále Lucerny.

Příběh o tom, kterak se z pouličního umělce stala hvězda světového formátu, je jak vystřižený z romantického filmu. Úspěchu předcházela hitovka Let Her Go, kterou do dnešního dne jen na youtube viděla miliarda lidí. Britský zpěvák a skladatel Mike Rosenberg (alias Passenger) neusnul na vavřínech a chystá další, v pořadí osmé, studiové album. Pilotní singl s názvem Somebody’s Love vyšel v červnu letošního roku. V říjnu se tedy můžeme těšit na unikátní vystoupení. Passenger vůbec poprvé zahraje i s celou kapelou, představí písně z očekávaného alba a neopomene ani populární kousky z předešlé tvorby.
 Vstupenky online Koupit vstupenky750 Kč(www.passengermusic.com)

2.10.2016 20:00 

3. slavnostní galavečer nadace Život a demencí a Anavity

Galavečer
3. slavnostní galavečer nadace Život a demencí a Anavity Finalista britského X-Factoru Danyl Johnson, zpěváci Marek Ztracený, Martin Chodúr, Hana Holišová a Eva Burešová v doprovodu skvělého TOP Bandu Jana Smolíka. Součástí slavnostního Galavečera ve Velkém sále kultovní pražské Lucerny, jehož cílem je upozornit na prudký nárůst Alzheimerovy choroby, bude také módní přehlídka známé návrhářky Beaty Rajské. Na mole se předvedou úspěšné modelky a aktuální české Miss, mezi kterými nebude chybět Miss Earth 2012 Tereza Fajksová, Aneta Vignerová, Gabriela Lašková (Kratochvílová), Nikol Švantnerová, Veronika Chmelířová či Andrea Bezděková a Natálie Kotková. Emocemi nabitým večerem provází herec a moderátor Jan Čenský.

Již třetí ročník výjimečné akce s neopakovatelnou atmosférou a charitativním podtextem, jejímž vrcholem bude křest osvětového kalendáře nadace Život s demencí a Anavity.

Přijďte si pro krásný zážitek!
 Vstupenky online Koupit vstupenky250 Kč 

22.10.2016 19:00 

SLADE (UK), speciální host: TURBO (CZ) - 35 let na scéně

Koncert
SLADE (UK), speciální host: TURBO (CZ) - 35 let na scéně SLADE /UK/

Speciální host: Turbo /CZ/ – 35 let na scéně

20.10.2016 od 19:00 Sonocentrum, Veveří 113, Brno

22.10.2016 od 20:00 Lucerna Velký sál, Štěpánská 61, Praha

Glamrockoví velikáni Slade se vrací do ČR!
Jeden z vůdčích představitelů glamrocku – skupina Slade - se na podzim 2016 vrací do České republiky. Po úspěšném vystoupení v brněnském Bobycentru v roce 2014 tato čtyřčlenná formace přijíždí zpět, aby zde odehrála dva koncerty: ve čtvrtek 20.10.2016 v brněnském Sonocentru, které vyniká skvělým ozvučením a akustikou, a v sobotu 22.10.2016 ve Velkém sále Lucerny v Praze. Na obou koncertech jim bude předskakovat tuzemská kapela Turbo, která byla založena v roce 1981, a tedy bude slavit 35 let na scéně.

Skupina začínala v roce 1966 pod názvem N'Betweens. Zakládajícími členy byli Dave Hill a Don Powell. Později si změnili název na Ambroze Slade, což nakonec zkrátili na Slade. V letech 1971 až 1975 vydali několik komerčně velmi úspěšných alb a singlů, jmenujme např. Far Far Away, My Oh My nebo skladba Merry Xmas Everybody, která je dodnes jednou z nejhranějších vánočních písniček. Všechny jejich koncerty byly dopředu automaticky vyprodány. V roce 1974 účinkovali v rockovém filmu Flame, jehož soundtrack obsahuje další velké hity - Far far away a How does it feel.

Po návratu z ročního turné po Spojených státech začala sláva skupiny ochabovat. Ve Velké Británii se totiž prosazovaly nové hudební směry – punk rock a new wave. Skupina se rychle vytrácela z médií i z předních míst hitparád. Na krátkou dobu se skupina vrátila na přední příčky hitparád začátkem 80. let se skladbami Run Runaway a My Oh My a naposled v roce 1991 se skladbou Radio Wall of Sound.

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem. V popularitě překonala všechny své glamrockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho. Tvorba Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože se v USA příliš neprosadili, řada kapel přiznává inspiraci právě u Slade (za všechny jmenujme slavné KISS).

V Česku Slade vystoupí v aktuální sestavě: Dave Hill (kytara, zpěv, baskytara), Don Powell (bubny, perkuse), John Berry (baskytara, vokály), Mal McNulty (vokály, kytara).

Tuto glamrockovou legendu podpoří tuzemská poprocková formace Turbo, která letos slaví 35 let na scéně. Vystoupí v sestavě: Mirek Chrástka (kytary, zpěv), Martin Laul (klávesy, vokál), Jirka Lang (bicí, zpěv) a Petr „Bob“ Šťastný (basa, vokál) a odehrají průřez hity za celou svou kariéru. V playlistu jistě nebudou chybět známé hity jako Tak na co čekáš, Fénix z popela vstává, Krásným dívkám, Na křídlech racků, Hráč, Chtěl jsem mít a mnohé další.
 Vstupenky online Koupit vstupenky580-1690 Kč(www.slave.uk.com)

23.10.2016 18:00 

Samson 60

Koncert
Samson 60 Samson Lenk slaví 60 a přijde mu gratulovat spousta kamarádů...
 Vstupenky online Koupit vstupenky380-780 Kč(www.samsonlenk.cz)

16.11.2016 19:00 

Jake Bugg

Koncert
Jake Bugg D Smack U Promotion a Red Triangle uvádějí
Jake Bugg / UK
Jake Bugg vydává 17. června nové skvělé album ‘On My One’ na Virgin EMI. Opojný první singl ‘Gimme The Love’, skvělý mix funkových bicích a kvákavé kytary, již zní éterem a zaznamenává velký ohlas. S novou deskou se Jake samozřejmě chystá i na turné a 16.listopadu 2016 odehraje koncert ve velkém sále Lucerny.

Talentovaný mladík Jake Bugg míří s novou deskou do Lucerny

Jake Bugg vydává 17. června nové skvělé album ‘On My One’ na Virgin EMI. Opojný první singl ‘Gimme The Love’, skvělý mix funkových bicích a kvákavé kytary, již zní éterem a zaznamenává velký ohlas. S novou deskou se Jake samozřejmě chystá i na turné a 16.listopadu odehraje koncert ve velkém sále Lucerny.

Nové album je pojmenované podle rčení z Jakeova rodného Nottinghamu a název nemohl být trefnější. Místo “já sám” se tam říká “já jeden.” Jake to komentuje takto: “ V mnoha ohledech to tohle album vystihuje, protože to bylo skoro všechno jen na mně. Vidím to jako další logický krok ve svém vývoji písničkáře. Byla to výzva, ale cítil jsem, že se do toho musím pustit.”

Jake složil všech jedenáct písniček, nahrál většinu nástrojů a produkoval většinu desky (Jacknife Lee produkoval 3 skladby). Výsledek je ohromující. Po neuvěřitelném úspěchu jeho prvních dvou alb – dvouplatinovém debutu z roku 2012 nazvaném prostě ‘Jake Bugg’ a top five albu z roku 2013 ‘Shangri La’ – je Jake jedním z nejtalentovanějších mladých hudebníků v Británii.

Deska se nahrávala v Londýně, Los Angeles a Nottinghamu, vrcholnými písničkami jsou dojemná ‘Love Hope And Misery’ s velkým sborem, dupačka ‘Bitter Salt’, soulová ‘Never Wanna Dance’ i titulní píseň alba.

Přes veškerou svou rozmanitost je srdcem ‘On My One’ blues. “Blues je můj oblíbený žánr,” připouští Jake. “Ať je to soul nebo hip hop, všechno to vyrůstá z blues. Pro mě je blues zpívání o emocích a vyjádření vaší bolesti tak, že to ostatní cítí. V tom je krása té hudby. Když nic jiného, rád bych si myslel, že jsem to na téhle desce dokázal.”

Natočit do jedenadvaceti tři alba není hračka. A natočit desku jako ‘On My One’, která se přelévá z blues do popu, z rapu do folku a ze soulu do country prostřednictvím vynikajících písniček je už mistrovský tah. Užijte si jízdu!
 Vstupenky online Koupit vstupenky802 Kč(www.jakebugg.com)

20.11.2016 19:00 

The Lumineers

Koncert
The Lumineers THE LUMINEERS (US) vystoupí poprvé v Praze

Americká kapela The Lumineers vystoupí poprvé v Praze. Uvidíme je 20. listopadu ve Velkém sále Lucerny.

The Lumineers vydali v roce 2013 stejnojmenné debutové album The Lumineers, za které byli hned dvakrát nominováni na prestižní cenu Grammy. S písněmi Ho Hey či Stubborn Love se probojovali na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. Zakladatelé kapely – Wesley Schultz a Jeremiah Fraites složili píseň The Hanging Tree do filmu Hunger Games, která se stala světovým hitem. Tento týden v pátek 8. dubna vydají dlouho očekávané album Cleopatra. Folk rocková kapela nám dokáže svůj talent již v listopadu tohoto roku.
 Vstupenky online Koupit vstupenky850 Kč(thelumineers.com)

18.12.2016 19:00 

Helena Vondráčková

Vánoční koncert
Helena Vondráčková Vánoční koncert Heleny Vondráčkové se uskuteční jako obvykle na Zlatou neděli - 18.12.2016
  290-2490 Kč(www.vondrackova.cz)
Pořadatel akce: Agentura MM

19.12.2016 19:00 

Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně

Koncert
Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně SPOLEČNĚ a VÁNOČNĚ

DAGMAR PECKOVÁ a ŠTĚPÁN RAK

Hana Maciuchová
Bára Hrzánová
Alfred Strejček
Jan Matěj Rak

ORCHESTR BAROCCO SEMPRE GIOVANE
WIHANOVO KVARTETO
a další

Jsou setkání a zážitky, které proměňují život...

Poprvé se spolu potkají na pódiu pražské Lucerny světová operní diva DAGMAR PECKOVÁ a neméně světově proslulý kytarista a skladatel ŠTĚPÁN RAK.

Bude to setkání dvou velkých osobností, které se dotýkají duše hudby. Zazní vánoční písně i slavné hudební kompozice, které nás v předvánočním čase propojí se všemi citlivými lidmi této planety.

Buďte při tom!

19. a 20.12.2016 v 19 hod se SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ můžeme dočkat obdarování, na jaké se nezapomíná! Spolu s oběma protagonisty vystoupí i další významné osobnosti hudebního i divadelního světa a renomovaná hudební tělesa.
Hana MACIUCHOVÁ, Jan-Matěj RAK, BAROCCO SEMPRE GIOVANE, WIHANOVO KVARTETO.

Adventním setkáním vás slovem a flétnou provede Alfred STREJČEK.
 Vstupenky online Koupit vstupenky790-2490 Kč 

20.12.2016 19:00 

Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně

Koncert
Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně SPOLEČNĚ a VÁNOČNĚ

DAGMAR PECKOVÁ a ŠTĚPÁN RAK

Hana Maciuchová
Bára Hrzánová
Alfred Strejček
Jan Matěj Rak

ORCHESTR BAROCCO SEMPRE GIOVANE
WIHANOVO KVARTETO
a další

Jsou setkání a zážitky, které proměňují život...

Poprvé se spolu potkají na pódiu pražské Lucerny světová operní diva DAGMAR PECKOVÁ a neméně světově proslulý kytarista a skladatel ŠTĚPÁN RAK.

Bude to setkání dvou velkých osobností, které se dotýkají duše hudby. Zazní vánoční písně i slavné hudební kompozice, které nás v předvánočním čase propojí se všemi citlivými lidmi této planety.

Buďte při tom!

19. a 20.12.2016 v 19 hod se SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ můžeme dočkat obdarování, na jaké se nezapomíná! Spolu s oběma protagonisty vystoupí i další významné osobnosti hudebního i divadelního světa a renomovaná hudební tělesa.
Hana MACIUCHOVÁ, Jan-Matěj RAK, BAROCCO SEMPRE GIOVANE, WIHANOVO KVARTETO.

Adventním setkáním vás slovem a flétnou provede Alfred STREJČEK.
 Vstupenky online Koupit vstupenky790-2490 Kč 

30.12.2016 19:00 

Galavečer profesionálního boxu a K1

Box
Galavečer profesionálního boxu a K1
 Vstupenky online Koupit vstupenky499 Kč 

13.1.2017 19:00 

3. ročník večera plného zábavy ERSI for Farma

Benefiční akce
 
 Vstupenky online Koupit vstupenky190-490 Kč 

1.4.2017 20:00 

Smokie (UK)

Koncert
Smokie (UK) Miláčci českého publika SMOKIE se po dvou letech vracejí do Brna a Prahy!

V roce 2015 oslavili se svými fanoušky v Praze, Brně a Ostravě 40 let na scéně a nyní se po dvou letech znovu vracejí do ČR! Glamrocková formace Smokie zavítá v pátek 31.3.2017 do moderního brněnského sálu Sonocentrum a v sobotu 1. dubna pak rozezvučí Velký sál pražské Lucerny. Písničky Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž melodie mají v uších generace posluchačů a které dosud nevymizely z playlistů rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z hitů se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy).

Vstupenky v ceně od 890 v Brně a 790 Kč v Praze jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz.

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes.

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí svého bydliště. Brzy však jejich popularita začala stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

Za svou existenci glam rockoví Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bubny; Martin Bullard - klávesové nástroje.

Začátek programu, jehož hlavními hvězdami budou Smokie, je v Brně plánován od 19,30 hodin, v Praze pak od 20 hodin.
Program pražského koncertu rozšíří speciální host KEKS. Kapela KEKS působí na naší rockové scéně již přes 30 let. Koncertuje v sálech a v hudebních klubech po celé ČR s vlastními skladbami, rockovými vypalovačkami i ploužáky. Dále kapela vystupuje na významných festivalech, jako je Votvírák, Sázavafest, Benátská noc a další.
 Vstupenky online Koupit vstupenky790-1690 Kč(www.brnokoncert.cz)


 
(Hlavní stránka)  (Program)  (Koncerty a akce)  (Plesy)  (Vstupenky)  (Mapa sedadel)  (Informace pro pořadatele akcí)  (Jak k nám?)  (Galerie fotografií)  (Virtuální prohlídka)  (Kontaktujte nás) (Palác Lucerna
(lucpra.com)